Start Gadżety.pl

Warszawa jest najlepszym miejscem do studiowania w całej Europie

Stolica Polski wygrała ranking na najlepsze miasto do zamieszkania i studiowania. Został on przedstawiony przez włoską gazetę La Repubblica, a głos w nim oddawali studenci uczestniczący w ramach europejskiego programu edukacyjnego Erasmus.

W rankingu najlepszych ośrodków edukacyjnych przygotowanych przez portal Uniplaces, Warszawa wyprzedziła 14 innych europejskich miast, a wśród nich znalazły się takie metropolie jak: Berlin, Londyn czy Paryż.

Studenci wybrali Warszawę ze względu na małe koszty życia, niskie ceny wynajmu pokoju czy mieszkania, opłaty za naukę, jedzenie oraz opłaty za komunikację. Nie bez znaczenia dla młodych jest też dostępna ogromna liczba uczelni państwowych w mieście, sprzyjające warunki rozwoju osobistego oraz miła atmosfera i gościnność Polaków.

Najbardziej w stolicy Polski podoba się studentom z Włoch. Najczęściej to oni bowiem wybierają Polskę na miejsce zdobycia wyższego wykształcenia i rozszerzenia swoich horyzontów wiedzowych.

erasmusdwdd455

Najlepszy jest w tym wszystkim fakt, że wcale nie muszą się oni uczyć języka polskiego, gdyż większość wykładów prowadzona jest na polskich uczelniach w kilku językach.

Włoscy wykładowcy są zachwyceni poziomem edukacji polskich uczelni i zdobytej wiedzy przez swoich podopiecznych studiujących w Warszawie, co pięknie widoczne jest w zdawanych przez nich egzaminach.

Z roku na rok coraz więcej europejskich uczelni nawiązuje współpracę z polskimi i uczestniczy w wymianie studentów.

Według danych Komisji Europejskiej od początku istnienia programu Erasmus, który w tym roku obchodził swoje 30-lecie, wzięło w nim udział blisko 3,5 miliona studentów.

Źródło: La Republica / Fot. Twitter/ERASMUS

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.