Start Gadżety.pl

Futurystyczna wizja skutera od BMW

BWM jesienią ubiegłego roku zaprezentował swój futurystyczny koncept motocykla przyszłości o nazwie Vision Next 100 (zobaczcie tutaj). Wzbudził tym zachwyt wszystkich fanów jednośladów, którzy zafascynowani są elektrycznymi pojazdami o nietuzinkowym wyglądzie.

Teraz projektanci BMW poszli jeszcze dalej i przygotowali koncept elektrycznego skutera miejskiego. BMW Motorrad Concept Link został przedstawiony na Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2017 i w piękny sposób łączy elementy futurystyczne i retro.

Niemcy zaprojektowali skuter praktycznie od zera. Chcieli, aby był on jak najbardziej praktyczny i wpisywał się w aktywny tryb życia swoich użytkowników oraz realiów dzisiejszych miast. Zastosowane w nim technologie sprawiają, że użytkowanie go to prawdziwa przyjemność.

Akumulatory zostały zainstalowane w podłodze, dzięki czemu został maksymalnie obniżony środek ciężkości, co ułatwia pokonywanie zakrętów przy większych prędkościach. Silnik elektryczny znalazł się przy tylnym kole, dzięki czemu przestrzeń pod siedziskiem została zmieniona w duży bagażnik.

Wszystkie najważniejsze dane wyświetlane są na tablecie umieszczonym pod kierownicą. Wyświetlacz można dowolnie modyfikować, aby spełniał nasze indywidualne potrzeby.

BMW będzie teraz testować swój futurystyczny skuter na ulicach metropolii. Zebrane cenne doświadczenia i dane posłużą do budowy modelu produkcyjnego, który będzie mógł kupić każdy, kto uwielbia chociaż przez chwilę poczuć powiew wolności w zgiełku miasta.

Źródło: BMW / Fot. BMW

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.