Start Gadżety.pl

Twórcy Sherlocka pracują nad Draculą

Steven Moffat i Mark Gatiss - kreatywna dwójka stojąca za doskonałym ożywieniem postaci Sherlocka Holmesa w serialu BBC - podjęła ostatnio prace nad ponownym przeniesieniem na ekran innego wielkiego hitu z przeszłości. Chodzi o kultową powieść gotycką Brama Stokera - Draculę.

Obecnie scenarzyści prowadzą rozmowy z producentami, a wynik ich współpracy trafić ma na ekrany najwcześniej w roku 2019 jako serial emitowany przez BBC. Za produkcję opdpowiadać ma Hartswood Films, które odpowiada za Sherlocka, a także za mniej znanego, choć również bardzo dobrego Jekylla.

Współpraca Moffata i Gatissa może być tu zwiastunem czegoś naprawdę dobrego, jeśli tylko uda się nieco opanować zapędy tego pierwszego, który - co niestety pokazały ostatnie odcinki Sherlocka - gdy dać mu wolną rękę, potrafi się w swoich historiach sam zapędzić w kozi róg.

Cóż, czekamy zatem - potencjał w historii o pijącym krew hrabim, który trafia do Londynu przełomu wieków z pewnością jest, a Gatiss i Moffat to dwójka, która powinna go umiejętnie zagospodarować.

Źródło: Radiotimes, Zdj.: PD

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.