Start Gadżety.pl

Szef Amazona sugeruje ludzkości opuszczenie naszej planety

Jeff Bezos niedawno stał się najbogatszym człowiekiem na naszej planecie (zobaczcie tutaj), a prowadzone przez jego firmy projekty odmieniają życie całej cywilizacji w różnych dziedzinach. Miliarder szybko rozwija też swoją nową firmę o nazwie Blue Origin, która specjalizuje się w przemyśle kosmicznym.

Szef Amazona ostatnio zabrał głos w sprawie nowej ery podboju kosmosu i przyszłości naszej cywilizacji. Podczas Summit Series w Los Angeles stwierdził, że ludzkość musi się spieszyć i jak najszybciej ruszyć w kosmos, aby uratować Ziemię.

Chodzi mu o zagrożenia powstające nie tylko bezpośrednio na naszej planecie, jak globalne ocieplenie i kataklizmy, ale przede wszystkim te mogące nadejść z kosmosu. W końcu któryś z filmów sci-fi stanie się rzeczywistością i w naszą planetę uderzy ogromna kosmiczna skała. Wówczas musimy mieć do dyspozycji drugą planetę lub bazy rozsiane po całym Układzie Słonecznym.

spacex-2wewe8ewwe Plan budowy miasta na Marsie według SpaceX. Fot. SpaceX.

Jednak aby ten karkołomny plan zrealizować, już teraz musimy zacząć poważnie inwestować w rozwój przemysłu kosmicznego, do czego Bezos zachęca rządy i prywatnych inwestorów.

Szef Amazona chciałby, aby poza Ziemią mieszkały miliony ludzi. Na początek byłby to Księżyc, Mars czy staje orbitalne. Na nich ludzkość tworzyłaby nowe kosmiczne cywilizacje. Tym samym stworzymy sobie mocne zabezpieczenie przez kataklizmami.

spacex-2wewe7dwd Plan budowy miasta na Marsie według SpaceX. Fot. SpaceX.

Plany Jeffa Bezosa są związane z budową wielkich rakiet wielokrotnego użytku, które zdolne będą do odbywania lotów po całym Układzie Słonecznym. W tej chwili opracowywane przez jego inżynierów technologie napędów takich rakiet są bardziej zaawansowane od tych oferowanych przez SpaceX i Elona Muska.

Przypomnijmy, że niedawno Blue Origin pomyślnie przetestowało potężny silnik BE-4 (zobaczcie tutaj). Tymczasem SpaceX nie ma jeszcze gotowego silnika Raptor, a jest on niezbędny do budowy systemu Big F... Rocket czy ITS do kolonizacji Czerwonej Planety (zobaczcie tutaj).

Źródło: Futurism / Fot. NASA/Pexels

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.