Start Gadżety.pl

Arabowie zawładną kosmiczną turystyką

Arabia Saudyjska obecnie zmienia się nie do poznania. I nie chodzi tu tylko o sprawy polityczne, ale przede wszystkim o planowane potężne inwestycje w projekty przyszłości, które na lepsze odmienią całą planetę.

Niedawno władze ujawniły plan budowy na pustyni megacity, 8 razy większego od Nowego Jorku (zobaczcie tutaj), a teraz inwestują w kosmiczny biznes Richarda Bransona, szefa Virgin Group.

Na mocy umowy, która opiewa na miliard dolarów, Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej staje się bardzo ważnym partnerem projektu oraz ma znaczący udział w Virgin Galactic, Virgin Orbit i The Spaceship Company.

articlevirgingalacticdwd Arabowie inwestują w kosmiczny biznes Richarda Bransona. Fot. Virgin.

Ale to nie wszystko, ponieważ Arabia ma zamiar w ciągu kilku kolejnych lat włożyć w kosmiczną turystykę kolejne pół miliarda dolarów.

Richard Branson cieszy się, że inwestycje znacząco przyspieszą prace nad statkami kosmicznymi SpaceShipTwo, pozwalającymi odbywać podróże na granicy kosmosu (zobaczcie tutaj), budowę naddźwiękowych samolotów do szybkiego poruszania się pomiędzy największymi miastami (zobaczcie tutaj), budowy sieci mikrosatelitów przeznaczonych do obserwacji naszej planety i oferujących dostęp do Internetu (zobaczcie tutaj), a także systemu transportu kosmicznego (zobaczcie tutaj).

Źródło: Space.com / Fot. Virgin Galactic

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.