Start Gadżety.pl

Opracowano niezwykle wydajny sposób na przemianę CO2 w paliwo

Chociaż technologie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, to wszystko wskazuje na to, że kopalne źródła energii jeszcze długo z nami pozostaną, a będzie to możliwe dzięki najnowszemu odkryciu międzynarodowemu zespołowi naukowców z USA, Chin, Singapuru i Holandii.

Donald Trump jeszcze za czasów swojej kandydatury na prezydenta mocno stawiał na węgiel, ropę i rozwój najnowszych technologii, które pomogłyby uczynić bardziej "ekologicznymi" konwencjonalne źródła energii.

Inwestycje w zespoły naukowców właśnie zaowocowały opracowaniem patentu na zamianę dwutlenku węgla w tlenek węgla i dalej w paliwo, z pomocą energii odnawialnej.

imagkaiinikpaloff934sse15 Struktura gąbczastego katalizatora niklowego. Fot. Science.

Naukowcy przygotowali fotokatalizator z gąbczastego, niklowo-organicznego materiału. Pozwala on na produkcję odpowiednich ilości tlenku węgla praktycznie bez produktów/skutków ubocznych, co czyni cały ten proces niesamowicie wydajnym.

Nowa metoda, która uczyni produkcję np. etanolu bardziej ekologiczną, wydajną i tańszą nie jest jeszcze do końca ukończona w zamyśle użyteczności na masową skalę, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem staniemy się świadkami dużego przełomu w świecie produkcji paliw syntetycznych.

Źródło: GekkWeek.pl/ScienceAdvance / Fot. Science/PxHere

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.