Start Gadżety.pl

Robot ATLAS od Boston Dynamics teraz przeraża swoimi zdolnościami

Jeszcze nie tak dawno system poruszania się robota o nazwie ATLAS od Boston Dynamics wywoływał uśmiech politowania na twarzach wszystkich entuzjastów tego typu wynalazków. Od jakiegoś czasu inżynierowie wzięli się jednak ostro do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać.

Teraz ATLAS zdumiewa, a nawet chwilami przeraża swoimi zdolnościami, bo po prostu coraz bardziej przypominają ludzkie. Można już śmiało rzec, że ten robot humanoidalny w tej chwili dysponuje najbardziej zaawansowanym systemem poruszania się na świecie.

Inżynierowie podczas najnowszego testu wypuścili go na łono natury, aby sobie pochodził i pobiegał. Na materiale filmowym ukazali sprawność jego poruszania się i pokonywania przeszkód. Robot jest w pełni autonomiczny i zasilany jest pojemnymi bateriami, które pozwalają mu na ponad 2-godzinną pracę w terenie.

Za kilka lat tego typu urządzenia mają one trafić do sprzedaży i być wykorzystywane m.in. w misjach ratunkowych przy wystąpieniu najróżniejszych kataklizmów. Oczywiście pojawią się też na polach walki, gdzie będą wspierały żołnierzy w trakcie wykonywania misji.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/YouTube / Fot. Boston Dynamics

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.