Start Gadżety.pl

Google nas inwigiluje, ale teraz będziemy mogli to w pełni kontrolować

Jako że już 25 maja Unia Europejska zaostrza przepisy dotyczące ochrony i dostępu do danych osobowych, wszyscy mieszkańcy Wspólnoty będą mogli kontrolować, jak dane gigant zbiera i magazynuje o nich na swoich serwerach, a także je w każdej chwili usunąć lub zablokować dostęp do nich poszczególnym aplikacjom.

Gdy zakładasz konto Google, to dzielisz się informacjami z firmą, ale dzięki temu możesz korzystać z wielu ciekawych aplikacji całkowicie za darmo. Gigant zarabia też na wyświetlanych Często służą one i nam, gdyż algorytmy śledzą naszą aktywność i na tej podstawie dobierają dla nas spersonalizowane treści, dzięki czemu możemy np. kupić coś w niższej cenie. Regulamin Google możecie zobaczyć tutaj.

Jeśli na co dzień korzystacie z przeglądarki Chrome i jesteście w niej zalogowani, to aplikacja ta zapisuje całą Waszą aktywność w sieci, włącznie z lokalizacją, gdy wykorzystujecie smartfona. Oczywiście możecie to zmienić. Wszystko to zrobicie tutaj.

Macie też wpływ na zbierane o Was dane, które później wykorzystywane są do dobierania do Was najbardziej odpowiednich treści promocyjnych lub reklamowych. Możecie nie tylko skasować te informacje, ale również je zmodyfikować, aby reklamy mniej Was irytowały. Zajrzyjcie i dokonajcie stosownych zmian tutaj.

Dzięki RODO w końcu będzie mieli pełnię władzy nad swoimi poufnymi danymi gromadzonymi przez m.in. Google. Wszystkie zebrane o Was dane możecie przejrzeć, zmodyfikować lub skasować. Jest też opcja pobrania ich kopii.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowej polityce Google dotyczącej ochrony i dostępu do danych osobowych, to możecie to zrobić na oficjalnym blogu giganta (zobaczcie tutaj).

Źródło: GeekWeek.pl/Google / Fot. Google

Copyright © 2009 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.